Regulamin

Migawka’25 – Konkurs Malarstwa Figurkowego w Łodzi

Konkurs Malarstwa Figurkowego „Migawka” jest organizowany przez
Raspberry.Art, ŁDZ Figures Crew, Splashed with Paint, KWLM oraz sklep hobbystyczny „Stagraf”


  • Dlaczego i po co taka aktywność?

Celem konkursu jest aktywizacja społeczności malarzy figurkowych oraz rozwój personalny w zakresie malarskim. Wydarzenia tego typu nadają dodatkowego celu w  Naszym hobby, a także zacieśniają więzi ludzi o tych samych zainteresowaniach.


  • Ocena zgłoszonych prac

Ocena przeprowadzona jest w systemie Open, co oznacza, że każda praca oceniana jest indywidualnie. Dzięki takiemu systemowi jest możliwość wybrania większej ilości  prac do miejsc medalowych, co za tym idzie możliwa jest większa ilość złotych, srebrnych i brązowych medali przyznanych w poszczególnych kategoriach. Może też zdarzyć się, że któregoś z koloru medali sędziowie w ogóle nie przyznają.

Ilość medali jest ograniczona oraz określona na każdą kategorię. 

Spośród wszystkich złotych medali na poziomie podstawowym („Sznytki”) oraz na zaawansowanym („Galanty”) wybrana zostanie jedna praca, która zostanie nagrodzona jako Grand Prix Sznytki, oraz Grand Prix Galanty.

Skład sędziowski składa się z 4 wybranych osób, które ocenią wszystkie prace zgłoszone do konkursu. Sędziowie będą podzieleni na 2 pary, a każda z par sędziów otrzyma odpowiednie kategorie do oceny. Owa ocena sędziów jest ostateczna i niepodważalna. Sędziowie nie są zobowiązani do argumentowania swoich wyborów, a także do tłumaczenia się w przypadku, gdy dany uczestnik poczuję się pokrzywdzony.

Skład sędziowski będzie brał pod uwagę 3 aspekty podczas oceniania: użyte techniki, wartość artystyczną oraz historię. Na podstawie tych kryteriów, w możliwie  najbardziej obiektywny sposób zostanie wystawiona ocena poszczególnej pracy.


  • Zgłoszenie pracy

3 marca zostanie otworzona internetowa rejestracja prac. Każdy z uczestników będzie mógł zgłosić do 2 prac w każdej kategorii, na dowolnym poziomie. Koniec rejestracji internetowej nastąpi pod koniec 9 kwietnia (środa, do godziny 23:59). Przewidujemy także możliwość do rejestrowania się w dniu konkursu, lecz to w wyjątkowych sytuacjach (po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem). Tak więc, jeżeli planujecie się pojawić prosimy pamiętać o terminie rejestracji.

Istnieje także możliwość zgłaszania prac w przypadku, gdy uczestnik nie planuje/nie może pojawić się osobiście na wydarzeniu, a prace dostarczone zostaną przez osobę trzecią. Jednak zachęcamy wszystkich do pojawienia się osobiście na konkursie, bo jak zawsze jest to świetna możliwość spotkania się z innymi hobbystami oraz zobaczenie wystawy na żywo.


  • Poziomy Kategorii

Każda z kategorii podzielona jest na trzy poziomy, w których uczestnik ma możliwość wystartować:

  1. Żulik (Nowicjusz)
  2. Sznytka (Standard)
  3. Galanty (Master)

Uczestnik sam decyduje na jakim poziomie chce wystartować. Nie ma możliwości mieszania poziomów przy zgłoszeniu (np. wybierając poziom Sznytka w jednej kategorii, inne zgłaszane prace w tej samej, bądź innej kategorii muszą być wystawione na jednakowym wcześniej wybranym poziomie, czyli również Sznytka). W przypadku, gdy zgłoszenia będą miały różne poziomy organizator zastrzega sobie zmianę poziomu zgłoszenie według swojego uznania bądź dyskwalifikację.

Osoby, które otrzymały złoto lub Level Up na poziomie Sznytki w poprzedniej edycji „Migawki” mają obowiązek wystawienia się na poziomie Galantym. W razie wątpliwości organizator będzie miał możliwość weryfikacji. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości, dany uczestnik może zostać przerzucony do wyższego poziomu lub zdyskwalifikowany. Bądźmy fair.


  • Promote Team

Tak jak w poprzedniej edycji, tym razem również będziemy weryfikować i korygować poziom wystawianych prac. Specjalnie wytypowany trzyosobowy zespół o nazwie Promote Team, będzie miał za zadanie po zamknięciu odbioru prac, ustalenie jednego progu w każdym z poziomów w każdej z kategorii. Prace zarówno z Żulika oraz ze Sznytki mogą być przerzucone do poziomu wyższego, nigdy do niższego. Takie wyróżnione i przestawione prace biorą udział normalnie w konkursie i są oceniane razem z resztą prac, lecz w wyższym poziomie i mają możliwość zdobycie kolejnego wyróżnienia. Przerzucona praca otrzyma informacje w postaci naklejki oraz specjalnej adnotacji, my nazywamy to Level Up’em. Nagroda Level Up jest wyżej w hierarchii nagród niż złoto na niższym poziomie.


  • Wiek uczestnika

W przypadku, gdy uczestnik ma mniej niż 15 lat (włącznie) wypełnia rejestrację dla kategoria Juniorów. Jest to osobny specjalny arkusz rejestracyjny. Osoby powyżej 15 roku życia traktowani są jak Seniorzy i rejestrują swoje prace w arkuszu klasycznym 

  1. Junior – wiek uczestnika do 15 lat (włącznie)
  2. Senior – wiek uczestnika powyżej 15 lat
  • Pakiet startowy

Każdy uczestnik, który chce wziąć udział w konkursie musi wykupić pakiet startowy. Każdy taki pakiet przypada na jednego uczestnika. Wykupujesz raz i wystawiasz dowolną ilość zgłoszeń (przestrzegając limitu zgłoszeń). Od obowiązku wykupienia pakietu startowego zwolnieni są tylko uczestnicy, którzy startują w kategorii Junior


  • Limit zgłoszeń

Mimo większej ilości miejsca na tegorocznej edycji zostajemy przy limicie zgłoszeń w celu zmniejszenia pracy sędziom. Maksymalna ilość zgłoszeń na kategorię wynosi 2 prace.


  • Wsparcie Migawkowe

Aby nie wykluczać z zabawy osób zaangażowanych w pomoc Migawce, „Wsparcie Migawkowe”, oraz współorganizatorzy mogą brać udział w konkursie na równi ze wszystkimi uczestnikami. Jedynie sędziowie wraz organizatorem głównym nie są dopuszczeni do udziału. 

 

W przypadku jakichkolwiek niejasności proszę o kontakt na adres mailowy:

kontakt@lodzkamigawka.pl

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany regulaminu nie później niż 2 tygodnie przed terminem konkursu.

Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za modele pozostawione na konkursie.